Warsztaty dla Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie.

W dniu 29.01.2015 odbyły się warsztaty zorganizowane przez Zakład Układów Cyfrowych i Mikroprocesorowych oraz Zakład Elektroniki Biomedycznej dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Po krótkim wprowadzeniu przedstawiającym Wydział AEiI ze szczególnym uwzględnieniem Instytutu Elektroniki, licealiści wraz z opiekunami udali się do laboratoriów na warsztaty. Uczestniczyli w wybranych zajęciach, gdzie pod opieką prowadzących poznawali różnorodne zagadnienia z obszarów elektroniki.

Zaproponowaliśmy im dwa spośród trzech 1,5 godzinnych spotkań:

Laboratorium sterowników przemysłowych:

• "Mikrosław Sterownik do usług - czyli jak za pomocą drabiny nie uśmiercić rybki!"

Laboratorium układów i systemów programowalnych:

• "To takie logiczne! Zaprojektuj własny cyfrowy układ scalony"

Laboratorium miernictwa elektromedycznego i aparatury medycznej:

• "Człowiek jako źródło sygnałów"

Strona Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie: