W dniu 25.05.2017r w ramach warsztatów dla szkół na Politechnice gościliśmy wycieczkę szkolną klas technikum z Jasła.

W zajęciach w Laboratorium Mikroprocesorów na wykładzie "Sztuka programowania mikrokontrolerów" prowadzonych przez dr inż. Bernarda Wyrwoła oraz dr inż. Tomasza Rudnickiego uczniowie poznali metodologię projektowania prostego urządzenia sterującego, oraz jak zwykle "krok po kroku" został omówiony sposób opracowania dla niego programu, począwszy od wymyślenia algorytmu działania urządzenia poprzez napisanie programu, aż do "przeniesienia" go do pamięci mikrokontrolera i uruchomienia. Uczestnicy po raz pierwszy spotkali się z zagadnieniem programowania mikrokontrolerów w języku C, jednak dzięki wykorzystaniu predefiniowanych makr w łatwy i zrozumiały sposób mogli napisać swój pierwszy program złożony wyłącznie z rozkazów dla mikrokontrolera podanych w języku polskim.